Pozostałe kraje (Country, Land) > Reszta Świata

Iran (IR)

(1/18) > >>

Paweł Rekin:
Hej,
bardzo ciekawe samochody. Widziałem pojazdy firmy Arjang Jam w Polsce kilkakrotnie na terminalu promowym w Świnoujściu oraz na trasie do Świnoujścia- najwyraźniej rzeczywiście jeżdżą głównie do Skandynawii. Pozwolę sobie wkleić archiwalne zdjęcia z mojego pierwszego spotkania z firmą Arjang Jam na terminalu promowym w Świnoujściu. Kierowca był w środku i nie miał nic przeciwko fotografowaniu samochodu, ogółem Irańczycy to sympatyczny naród.  :) Później jeszcze 2 razy złapałem białe Volvo FH z tej firmy, ale jedne zdjęcia są kiepskiej jakości, a sesji drugiego nie mogę znaleźć. Jak widać po napisach na naczepie Volvo, Arjang Jam współpracuje ze szwedzką spedycją Combitrans, która oferuje przewozy ze Skandynawii do Iranu. Samochody jeżdżą przez Polskę regularnie, bo jest to stała linie drobnicowa i całopojazdowa z terminalu Combitrans w Varbergu do Iranu oferująca określoną ilość odjazdów tygodniowo.

Jeszcze zanim zacząłem fotografować ciężarówki na terminalu w Świnoujściu często stały bardziej egzotyczne pojazdy z Iranu jak International, Mack czy Volvo F12 przygotowane na rynek irański (zwzwyczaj były to ciągniki 3-osiowe na wielkich kołach i z naczepami 2-osiowymi), ale niestety te obrazy pozostały tylko w mojej pamięci. Przez Poznań w latach 90. XX wieku po E30 też jeździło trochę Irańczyków, ale później ich trasy się zmieniły i dziś na Zachód jeżdżą głównie przez Turcję i Bałkany.

Paweł Rekin:
Znalazłem jeszcze takie fotki... Volvo czekało w dokach Świnoujścia na nocny prom "Mikołaj Kopernik" płynący do Ystad w Szwecji...
Kilka zbliżeń na szczegóły irańskich ciężarówek czyli ciekawe rejestracje, naczepa Mammut przygotowana do wymagań przewoźników z regionu Zatoki Perskiej i nieodzowne wielkie skrzynie z całym zaopatrzeniem gastronomiczno-bytowym kierowcy na długą trasę (jak wiadomo, Turcy, Irańczycy i kierowcy z innych krajów muzułmańskich spożywają właściwie zawsze posiłki poza kabiną, co wynika z ich zwyczajów o podłożu religijnym).

Kasu:
1-2 @Espana  :)
3. @Italy

Betz:
In London - w Londyn  :)

jacja:
Przybysz z dalekiego Teheranu w Gliwicach

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej