Autor Wątek: Haanpaa  (Przeczytany 72700 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Rekin

• Zasłużony
  • Fotograf TF
  • TF EAST
Haanpaa
« dnia: 17 Sierpień 2010, 14:39:11 »
    Haanpaa Oy

Robert Huberin tie 7
    FI-01510 VANTAA

www.haanpaa.com
    --------------------

Jussi Haanpää założył swoją firmę w 1949 roku posiadając jedną ciężarówkę, której był kierowcą. Firma rozrastała się stopniowo, a w latach 60. XX wieku w jej flocie znalazły się pierwsze cysterny. W latach 70. firma rozpoczęła ekspansję w transporcie międzynarodowym, a od 1976 roku zaczęła specjalizować się w przewozach materiałów płynnych cysternami. Szybko stała się jednym z bardziej rozpoznawalnych europejskich przewoźników w tej branży ze względu na charakterystycznie pomalowane pojazdy z biało-błękitnymi kabinami. W latach 90. nastąpił dalszy rozwój firmy- powstawały jej zagraniczne oddziały (Niemcy, Szwecja, Estonia). Grupa ADR-Haanpää przejęta została przez kapitał holenderski, zaś rodzina założycielska Haanpää pozostawiła sobie 29% udziałów. W 2004 roku firma ADR-Haanpää przejęła innego znanego fińskiego przewoźnika- przedsiębiorstwo Viinikka specjalizujące się w przewozach ładunków masowych silosami i towarów niebezpiecznych w cysternach. W 2005 roku większość udziałów od Holendrów i rodziny Haanpää wykupił inwestor brytyjski. Haanpää Group to dziś 500 ciężarówek-cystern (Volvo, Scania, Mercedes-Benz) obsługujących przewozy głównie w rejonie Morza Bałtyckiego (Skandynawia, kraje bałtyckie, Niemcy, Rosja, Polska). Większość pojazdów zarejestrowana jest w Estonii, a firma niestety zrezygnowała ze swojego tradycyjnego malowania.

Prawdziwa globalizacja czy internacjonalizacja w branży transportowej: fiński przewoźnik, ciężarówka zarejestrowana w Estonii, a kierowca z Republiki Czeskiej...
    [/list]
    COAST TO COAST

K A Z A K H S T A N - R U S S I A - K Y R G Y Z S T A N - B E L A R U S - I R A N

Offline Nikos`

• Administrator
    • Fotograf TF
      • trucksfoto.pl
    Odp: ADR-Haanpää
    « Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpień 2010, 18:12:05 »
    ADR-Haanpää Estonia
    Volvo spotkane w Gdyni
    Scania w Rotterdamie

Offline MI81

• Fotograf TF
    • Łódź/Wieluń
    « Odpowiedź #2 dnia: 25 Maj 2011, 21:51:07 »
    Awaria naczepy i oczekiwanie na przyjazd serwisu.

Offline Nikos`

• Administrator
    • Fotograf TF
      • trucksfoto.pl
    « Odpowiedź #3 dnia: 27 Maj 2011, 11:40:21 »
    w porcie Gdynia czekał na prom do Karlskrony

Offline Nikos`

• Administrator
    • Fotograf TF
      • trucksfoto.pl
    « Odpowiedź #4 dnia: 14 Czerwiec 2011, 12:32:17 »
    A1 MOP Olsze

Offline MiłoszKr

• Moderator
    • Fotograf TF
    • TF Małopolska
    « Odpowiedź #5 dnia: 29 Sierpień 2011, 03:01:34 »
    Obwodnica Krakowa.
    Nie ważne jakim jakim sprzętem focisz ... ważne jak ...

Offline Nikos`

• Administrator
    • Fotograf TF
      • trucksfoto.pl
    « Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrzesień 2011, 19:27:01 »
    A28 NL

Offline hanys

• Gość
    « Odpowiedź #7 dnia: 15 Grudzień 2011, 15:06:58 »
    Witam Panowie.Jestem nowym uczestnikiem na forum.Zauważyłem niedawno zdjęcia mojego samochodu w internecie i postanowiłem się tutaj zalogować.Jeżeli chodzi o opis firmy Haanpaa to zgadzam się z tym ,lecz chciałem zauważyć że w tej firmie pracują oprócz  czeskich kierowców również ;Szwedzi,Finowie,Estończycy, Rosjanie,Niemcy,Łotysze,Słowacy i oczywiście  Polscy kierowcy.Fajnie że dzięki wam można zobaczyć nasze wozy w internecie ,nie wiem jednak co znaczy ta buźka w wyciągniętym językiem-Krzysiek , nie lubisz ślązaków czy nie pasuje ci ta tablica do tego samochodu? kilka zdjęć które są tu pokazane to są samochody Polskich kierowców. Pozdrawiam wszyskich i mam nadzieję że przy następnej okazji chociaż któryś z was podejdzie pogadać ! pozdrawiam
                                                                                                                                                             Hanys.

Offline Baracus

• Fotograf TF
    « Odpowiedź #8 dnia: 23 Grudzień 2011, 11:23:52 »
    Gdynia & Sztokholm

Offline Marcin A-stów

• Fotograf TF
    • Zasłużony dla polskiego TS - Volvo Paparazzi V.I.P
    « Odpowiedź #9 dnia: 21 Luty 2012, 18:13:30 »
    Od drugiej strony  :)
    PRETRANS - Express Transport of bulk materials.